O nas

Uważamy, że małych dzieci nic nie rozwija lepiej, niż możliwość swobodnej zabawy i poznawania świata na swój własny sposób. Przedszkole to jeszcze nie szkoła. Na wysokie wymagania, stawiane przez współczesny świat przyjdzie jeszcze czas. Tymczasem warto oszczędzić dziecku stresu i presji i pozwolić, by wiedzę i doświadczenie zdobywało w przyjemny, odpowiedni do wieku sposób. Tak właśnie podchodzimy do edukacji w naszym przedszkolu. Staramy się by dzieci mierzyły się z wyzwaniami w ciepłej, pozytywnej atmosferze, by uczyły się przez zabawę i aktywne uczestnictwo.

Z doświadczenia wiemy, że dzieci, które mają możliwość zabawy, samodzielnego myślenia, eksperymentowania, w późniejszym życiu kreatywniej myślą, lepiej radzą sobie z nauką, czy rozwiązywaniem problemów. Dlatego chcemy im pomagać w odkrywaniu świata i codziennie odpowiadać na jedno z najczęstszych i najistotniejszych pytań każdego Bystrzaka- „A co to?”

Działamy zgodnie z programem dydaktycznym TABLIT i metodą projektu. W jej myśl uczniowie samodzielnie zdobywają wiadomości i sprawdzają swoje umiejętności w konkretnych sytuacjach życiowych, zamiast przyswajać wiedzę teoretycznie.

Realizujemy te założenia przez zabawy i aktywności na miejscu, ale także poprzez wycieczki do galerii, fryzjera, dentysty, ogrodu botanicznego… Pozwala to dzieciom poznać otaczający je świat nie tylko z opowiadań, ale daje możliwość zobaczenia go na własne oczy i aktywnie uczestnictwo w tym, co ma do zaoferowania.

niepubliczne
przedszkole